Algklassilaste suvekooli lõpetamisel tähistati Ukraina iseseisvuspäeva

2022. aasta kevadel Ukrainast Eestisse saabudes otsis õpetaja Viktoriia Kuzmenko endale rakendust, et oma erialaste teadmistega olla põgenikele abiks.

Aimates, et kogukondlik suhtlemine aitab lastel ja nende vanematel paremini teises riigis kohaneda, tuli õpetajanna mõttele luua algklassiealistele Ukraina lastele mänguline suvekool.

Sotsiaalmeedias lastevanematega suheldes kogus idee jõudu ja paljud vanemad olid valmis ise tasustama oma laste õpet, kui leidub sobiv ruum. USFi asutatud väikelaste päevakeskus oli just alustanud tegutsemist Pärnus Hospidali tänaval. Koos hakati otsima lahendust, kuidas ühendada päevakeskuse ja suvekooli tegemisi Mängupleissi pinnal.

„Kui me ruume vaatama läksime, oli emotsioon suur – Brooklyni silla vaatega poster toa seinal hämmastas väga õpetaja Viktoriiat, sest oma koju Ukrainas oli ta valinud samasuguse,“ meenutab USFi eestvedaja Agnes Sirg. „Sõja alguseks olid nad koos abikaasaga just oma kodus remondi lõpetanud. Nüüd on nende äsjavalminud kodu jäänud saatuse hooleks. Seda ei tea, kas ja millal saab sinna naasta ja mis seisus see on.“

Suvekoolis said lapsed mängulisel viisil eakohaseid teadmisi. Koos olemine, toetus ja koht, kus lapsed ja vanemad kokku said, valmistas palju rõõmu kõigile. Koos päevakeskuse laste ja vanematega külastati Lottemaa teemaparki ja korraldati huvitavaid tegemisi. Suvekooli viimasel kokkusaamisel 24. augustil joonistati rahvusvärvides pilte ja tähistati Ukraina iseseisvuspäeva. Õpetaja, lapsed ja lapsevanemad tänasid Agnes Sirgi ja Mängupleissi, USFi, Hansavesti ja teisi abistajaid, et lastele leidus paik, kus suvekoolis õppides ja mängides sõbruneda ja üksteist toetada. 

Õpetaja Viktoriia Kuzmenko väljendas südamlikult oma tänu: „Aitäh Eestile parimate inimeste eest, kes Sul on! Rahu ja armastus kõigile!“ 

Kui soovite anda enda panuse toetamaks ukraina peresid ja nende igapäevaelu Eestis, võite edasi liikuda siia lehele.

2022-08-31T08:21:10+00:00
Go to Top