Sihtasutuse Ukraina Sõjapõgenike Fond Psühhosotsiaalse Kriisiabi Andmiseks (USF) ja Hansavest Estonia esindajad paluti osalema Punase Risti Pärnumaa Seltsi vabatahtlike tänuüritusele.

Pärnus Strand Konverentsihotelli ülakorrusele suurepärase merevaatega Lahe saali kogunes 23. aprillil ligi sadakond inimest. Kaunilt kaetud laudade ääres nauditi Pärnust sirgunud lauljanna Kristel Noveki ja tantsuneidude meisterlikku esinemist, seejärel jagus pidulistele rikkalikke tänusõnu Punase Risti juhtkonnalt, Pärnu linnavalitsuselt ja mitmetelt koostööpartneritelt. Südamlikke aplause pälvisid erinevate elualade esindajad, kes viimastel kuudel hoolitsesid Eestisse saabunud Ukraina sõjapõgenike eest. Kõik osalised said endale Punase Risti rinnamärgid, tublidele vabatahtlikele ja panustajaile kingiti tänukirju, meeneid ja pleede, mis olid kaunistatud tikandiga: Aitäh aitajale.

Fotole on jäädvustatud hetk meenete üleandmiselt – tegusad ukrainlased, kes juba pikemalt töötavad Eestis ettevõttes Hansavest. Rustam sõitis kohe sõja esimestel päevadel Poola-Ukraina piirile põgenikke ära tooma ja Anton on samuti palju panustanud kaasmaalaste aitamisse – tema ukrainakeelne tänukõne oli saalisviibijaile tõlketa mõistetav.

USF ja Hansavest on väga tänulikud abi eest Eestis töötavate ukrainlaste pereliikmete vastuvõtul ja ei unusta kunagi, et sõja esimestel nädalatel, kui kaos oli kõige suurem, olid just Punase Risti inimesed kindel tugi, kelle poole pöörduda.

Soovime kõigile südamest jõudu ja meelerahu sel keerulisel ajal!

Kui soovite anda enda panuse toetamaks ukraina peresid ja nende igapäevaelu Eestis, võite edasi liikuda siia lehele.