Tänu tootmisettevõttele Ecobirch AS on USF saanud rõõmsa ja lennuka hoo sisse. Meie Pärnus asuv lastehoid-mängutuba on muutunud üha populaarsemaks ukraina laste ja emade seas ning seda ka heal põhjusel. Oleme USF-is pühendunud andma ukraina lastele toredaid ja lõbusaid elamusi turvalises keskkonnas – sellepärast juhivadki kõiki lastehoiu-mängutoa tegevusi kogenud eesti ja ukraina pedagoogid. Ukraina lapsevanemad on andnud mängutoale hellitusnime „Садик“ ja tänavad südamest Pärnu kandi inimesi, kes on aidanud ruume sisustada ja annetanud mänguasju. Lisaks sisustusele ja annetustele on ukraina lastele soovitud pakkuda vahvaid elamusi linnast väljas. Perekond Killing käiski sellise ettepaneku meile välja, ning meie – koos oma suurte ja väikeste ukraina sõpradega – olime kahe käega poolt.

„Meie pere soovis põgenikke aidata ja otsustasime kutsuda Ukraina lapsi oma talusse puhkama, sest näeme pidevalt, kuidas lapselastele teeb maaelu palju rõõmu,“ selgitas Õie Killing Pärnumaalt. Neli last üles kasvatanud Õie ja Valdi Killing on edendanud Pärnu linna ja Audru osavalla spordielu, 2019. aastal tunnustas Eesti Olümpiakomitee perekond Killingit Pärnumaa sportlikema perena. Tegus paar võttis ühendust Hansavestiga, kes on toimetanud Ukrainast pärit töötajate pereliikmeid sõja eest Eestisse ja külastati mängutuba, et täpsustada väljasõidu üksikasju.

Pühapäeval, 19. juuni hommikul 2022. aastal startis Pärnu südalinnast Killingite pereauto Eassalu külasse. Seitse ootusärevat tüdrukut-poissi koos oma vanematega järgnesid neile väikebussis, mille oli neile organiseerinud Hansavest. Teekond Eassalu külasse möödus meeleolukalt ja õhinal asuti avastama Otsa talu võlusid. Lapsed uudistasid lambaid ja teisi taluloomi ning huvitusid põllutöömasinatest, mida tutvustas pereisa Valdi. Lusti pakkusid batuudihüpped, kiikumine ja palli loopimine, samuti nauditi pererahva korraldatud sportlikke võistlusi ja mänge. Ilm soosis ka tünnisuplust ja paadisõitu, vahepeal prooviti kätt kalapüügiga ning siis nauditi piknikueinet grillikojas.

„Hästi armsad emmed ja toredad lapsed! Super tänu muidugi Oksana Sjutkinale, kes koordineeris sõitu ja tegi fotosid,“ sõnas Otsa talu perenaine Õie Killing pärast tegusat pühapäeva. Õie ja Valdi Killing andsid USF-ile teada, et selliseid vahvaid puhkepäevi korraldab nende pere edaspidigi suurima rõõmuga.

Laste lõbusaid hetki saab vaadata allpool olevast galeriist.

Kui soovite anda enda panuse toetamaks ukraina peresid ja nende igapäevaelu Eestis, võite edasi liikuda siia lehele.